דנית צור אלמוג – גישת לידה כמסע

קורס דולות ומדריכות הכנה ללידה; קורס עלמא עיבוד לידה מרפא; השתלמויות לנשות מקצוע

נשים מספרות על מפגשים לעיבוד לידה

עלמא: עיבוד לידה מרפא

״אחרי הלידה השניה שלי שהיתה מלאה בציפיות, בעקבות לידה ראשונה מדהימה, לא הצלחתי להיזכר בלידה בלי לפרוץ בבכי כל פעם. מהר מאוד הבנתי שאני חייבת להגיע לעיבוד לידה.
נפגשתי עם דנית לסשן אחד! הסשן הזה היה מה שהפריד אותי בין הבכי היומיומי לבין זכרון מתוק ואהבה עצומה לתינוקת שלי. אני כל כך, כל כך, ממליצה לכל אישה אחרי לידה לעבור עיבוד לידה.
לפעמים יש פינות שלא סגורות בתת המודע וזה עלול 'לעכב' אותנו רגשית.
אני כל כך שמחה עם ההחלטה שלי, מודה כל יום בלב לדנית, ומאוהבת בנסיכה שלי ובלידה שלנו״
~יהודית

״לעיבוד הלידה אצל דנית הגעתי אחרי לידה שנחרטה אצלי כחוויה שאני לא רוצה לזכור, וידעתי שאצטרך לעבור משהו כדי להיפטר מהתחושות הקשות שעלו בי בכל פעם שאפילו העלו לידי סיפורי לידות.
הגעתי מעט סקפטית אחרי שעייפתי מלספר את סיפור הלידה שלי בפעם המי יודע כמה, אבל אחרי כשעה וחצי יצאתי בהרגשה שחלק מהמשקל שסחבתי איתי מאז הלידה קצת ירד. לא יודעת להסביר את זה, אבל משהו בי השתחרר. זה לא ששכחתי מה שהיה או שאין בי חרדות לקראת לידה עתידית, אבל הענן השחור שרבץ מעליי מאז ״החוויה ״הלא פשוטה ההיא
בחדר הלידה נעלם ואני מרגישה שהיום אני חיה בשלום עם החוויה שלי.
~אנה

״הלידה הראשונה שלי היתה קשה ונשארה חרוטה במחשבות שלי יום יום שנים. ואז נכנסתי להריון שוב. והרגשתי שאני בעיקר מפחדת מהלידה בגלל מה שקרה.
חברה המליצה לי ללכת לעיבוד לידה אצל דנית. ההחלטה הכי טובה שקיבלתי במהלך ההריון. בפגישה דנית נתנה לי לחלוק את הרגעים הכי קשים, את תחושת האשמה, והתסכול, וחוסר השליטה, והאובדן. ואז, היא עזרה לי להבין שזו לא היתה אשמתי, ועזרה לי לחשוב על הדברים שאני צריכה לקראת הלידה השנייה. יחד דיברנו על מה להגיד למלווים שלי, ולצוות הרפואי, ואיך.
בזכות המפגש עם דנית הגעתי ללידה השנייה עם קול. כשהציעו לי הצעות, שאלתי שאלות. המפגש עם דנית נתן לי את הכוח והכלים להיות נוכחת בסיטואציה. אני ממליצה לכל מי שעברה חוויה שהיא לא שלמה איתה בלידה, או לכל מי שחוששת מלידה, ללכת לעיבוד לידה. הפרספקטיבה החיצונית על סיפור הלידה, האמפתיה, הכלים, זה שווה המון ומשנה מציאות״.
~עידית

״אתחיל בתודה דנית על זה שאני מרגישה בנוח לרצות לכתוב לך ואמשיך בתודה על זה שהמפגש שינה את חיי. ממש ככה.
במשך השבועיים שעברו ניסיתי להבין מה שונה חן של אחרי המפגש ולא ידעתי לשים אצבע על נקודה מסויימת, אני כן יודעת להגיד שמשהו בי השתחרר.
העצב והפחד שהיו בי, כאילו אני מחכה להם בכל יום שיגיעו, והם לא מגיעים. כל החששות הפחדים שהציפו בי עצב שלקח מקום גדול בחיי היום יום שלי פשוט נעלמו.
ידעת לכוון אותי בצורה המדוייקת ביותר לנקודת הקושי שלי מחווית הלידה ולקבל אותה
יש לי עוד המון דברים לא פתורים מהלידה אבל מאז המפגש מרגיש לי שזה פחות רלוונטי. צריך להתרכז בכאן ועכשיו ואני מגיעה להרגשה הזאת ממקום ממש שלם, וזה בזכותך
תודה רבה לך על הכל, מאחלת לך להגיע ללב של עוד ועוד בנות״.
~חן

אני מודה על זה שעשיתי עיבוד לידה. עיבוד הלידה עם דנית המשיך איתי זמן רב אחרי, עד שהדברים שקעו והגעתי למצב של השלמה עם הלידה שחוויתי.
זה עזר לי לתווך בין איך שתפסתי את הדברים שקרו לי במהלך הלידה לבין מה שקרה בפועל – בעיקר דברים שהמיילדות ושאר הצוות במחלקת יולדות לא טרחו לפרט, ואני בעיצומה של הלידה גם התקשתי לבקש הסברים. בעקבות ההסתכלות מנקודת מבט מקצועית על הלידה שלי, הצלחתי לשחרר הרבה כעסים, פחדים וקונספציות שהייתי שרויה בהן ולבוא מוכנה יותר ללידה השניה שלי״.
~אפרת

״הי דנית, תודה לך… הבנתי בעזרתך שסיפור הלידה שלי הוא באיזשהו מקום ״סיפור חיי״, כלומר, העניינים שלי, שאיתם אני מתעסקת ומתמודדת ביומיום, הם אלו שגם היו בלידה דומיננטיים. למשל, המקום של להיות מובנת בעיני אנשים וש״יראו אותי״, זו חוויה שלי בחיים וגם ליווה אותי בלידה. מקור האכזבה והתיסכול. (מקווה שמובנת)
ואולי הדבר הכי חשוב, ההוכחה לכך שהמפגש איתך, אפילו החד פעמי, היה משמעותי מאוד עבורי, הוא שאני בהריון שוב. וזו היתה הפעם הראשונה שדיברתי אחרת על הלידה, מה שהיה שווה ונחוץ עבורי.
יצאתי מהמפגש איתך עם הרבה לחשוב עליו. הרגשתי שאני מאוד מובנת, נתת תוקף וחשיבות לדבריי, היית מכילה ומתבוננת״.
~הדס